Dortmund vezao drugi remi, Ajntraht treći!

> 17:49

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda odigrali su nerešeno sa Hofenhajmom 3:3 u 21. kolu Bundeslige.

Kralj za medije: "Da nisam skočio u more, ubili bi me"

Domaći igrači imali su pobedu u rukama, ali su uspeli da ispuste prednost od čak tri gola.

Dortmund je poveo u 34. minutu preko Sanča, Gece je u 43. duplirao prednost, dok je Gereiro u 66. povećao na velikih 3:0.

Ipak, Honfehajm se nije predavao i preko Išaka Belfodila u 75. minutu smanjili su na 1:3. Osam minuta kasnije Kaderabek je uneo dramu u meč (2:3), dok je potpuno šok na Vestfalenu priredio Belfodil drugim pogotkom (87).

Borusija Dortmund je prva na tabeli Bundeslige sa 50 bodova, dok je Hofenhajm deveti sa 30.

Herta je na gostovanju u Menhengladbahu pobedila Borusiju sa 3:0, a strelci u pobedi berlinskog tima bili su Salomon Kalu u 30. minutu na asistenciju Marka Grujića, Ondrej Duda u 56. i David Zelke u 76.

Hanover je pred svojim navijačima slavio sa 2:0 protiv Nirnberga golovima Nikole Milera u petom minutu sudijske nadoknade vremena prvog dela meča i 77. minutu.

Frajburg i Volfsburg igrali su nerešeno 3:3, dok na meču između Lajpciga i Ajntrahta iz Frankfurta nije bilo golova. Luka Jović i Filip Kostić odigrali su svih 90 minuta za Ajntraht, dok je Mijat Gaćinović na terenu bio od 59.